index.png

Kontakt

GOETHE CENTRUM JU
Krajinská 2
370 01 České Budějovice

Přístup do Goethe centra JU je možný pouze z nám. Přemysla Otakara II, č. p. 14, případně z Hroznové ulice č. p. 11. Kanceláře a učebny Goethe centra JU se nacházejí ve dvoře zástavby.

Tel./Fax: +420 387 415 026
Mobil: +420 724 503 704

Email:


Naši partneři

    

  GOETHE-INSTITUTČTENÍ JE ŠANCE

Přidáno 16. 01. 2019

Ve spolupráci s Hueber Verlag si Vás dovolujeme pozvat na další skvělý seminář pro učitelky a učitele němčiny.

knihy-letajici-002.jpg

Čtení s porozuměním je a vždy byla důležitá receptivní dovednost, neboť čtenářská gramotnost znamená schopnost porozumět psanému textu, přemýšlet o něm a používat jej k dosahování určitých cílů. Její nácvik v cizím jazyce závisí na mnoha faktorech, ovšem v případě čtenářské gramotnosti bývá zdůrazňována především funkční povaha čtení, která je procesem, kdy čtenář pomocí nejrůznějších postupů, dovedností a strategií dojde k porozumění.

Seminář Čtení je šance zohledňuje nové poznatky z oboru teorie učení a další skutečnosti související s efektivitou procesu učení a vyznačuje se inovačním didaktickým přístupem k dalšímu vzdělávání pedagogů.

Učitelé si v rámci semináře vylepší a upřesní své vědomosti o rozvoji dovednosti čtení s porozuměním a rozšíří svůj metodický repertoár o výukové aktivity, které zohledňují v nácviku čtení s porozuměním potřebu aktivní participace žáků a reflektují rovněž jejich učební styly. Učící se žák je současně aktivní žák, proto seminář nabídne rozličné aktivity a texty, které žáky dokáží aktivizovat, zaujmout a vyvolat u nich potřebu poznání a zájmu o (nejen) cizí jazyk.

_____________________________________________________________________________________

Termín a čas konání:        středa 20. 2. 2019, 13.00 - 16:30 hodin
Místo konání:                     GOETHE CENTRUM JU, Hroznova 13
Lektorka:                             Ph.Dr. Veronika Hutarová
______________________________________________________________________________________


Veronika Hutarová pochází z Berlína. Studovala germanistiku na Karlově univerzitě, učila němčinu na gymnáziu a na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od roku 2001 pracuje jako reprezentantka pro nakladatelství Hueber a působí též jako lektorka ve vzdělávání učitelů NJ v Česku a na Slovensku. Každoročně lektoruje desítky seminářů k nejrůznějším tématům.

hueber-verlag.png

Na seminář se přihlašujte nejpozději do 15. 2. 2019 prostřednictvím našeho registračního formuláře pod tímto odkazem.

Těšíme se na Vás!

 Aktuality

Der Bücherwurm rückt näher

Der Bücherwurm rückt näher

Bald wird er wieder zu uns kommen, der Bücherwurm. Mittlerweile arbeiten die Schulen oder besser die Schüler selbst an der Vorbereitung.číst více


ACHTUNG

Geänderte Öffnungszeiten
ab April:

Di: geschlossen
Mi: 10-12 und 13-18 Uhr
Do: 10-16 Uhr
Licence

gi-pruefungszentrum-grey-srgb.jpg

© 2016 GOETHE CENTRUM Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Všechna práva vyhrazena.