index.png

Kontakt

GOETHE CENTRUM JU
Krajinská 2
370 01 České Budějovice

Přístup do Goethe centra JU je možný pouze z nám. Přemysla Otakara II, č. p. 14, případně z Hroznové ulice č. p. 11. Kanceláře a učebny Goethe centra JU se nacházejí ve dvoře zástavby.

Tel./Fax: +420 387 415 026
Mobil: +420 724 503 704

Email:


Naši partneři

    

  GOETHE-INSTITUTDEN S NĚMČINOU

Přidáno 12. 04. 2017

Goethe-Institut Praha v rámci Česko-německého kulturního jara 2017 a projektu Šprechtíme pořádá ve spolupráci s Goethe centrem JU 10. května Den s němčinou. Celý den bude tedy věnován němčině - proběhnou workshopy pro školní kolektivy, koncert německého zpěváka, setkání u kulatého stolu a nebude chybět ani přednáška pro veřejnost

AUTOBAHNSPIEL

Proč je právě němčina pro budoucí práci tak důležitá? To se dozvíte při Autobahnspiel - perfektní motivační hře pro všechny žáky a žákyně, kteří se učí němčinu nebo s ní teprve začínají. Tato informativní a interaktivní hra je zábavnou formou seznámí s německými reáliemi. Žáci budou ve skupinkách cestovat po dálnici do 16 německých měst, plnit různé úkoly, řešit hádanky, poznávat předměty, a tak si samostatně osvojovat základní fakta. Jednotlivé skupinky budou samozřejmě proti sobě soutěžit v tom, kdo nasbírá nejvíce bodů, respektive kdo urazí po Německu nejvíce kilometrů. Celá hra probíhá v češtině. Vhodné pro žáky 5. až 7. třídy a odpovídající stupně gymnázií. Akce se bude konat ve středu 10. května 2017 od 10.00 do 12.00 hod. v prostorách Spolkového a kulturního domu Slavie v Českých Budějovicích. Přihlášky pro školy prosíme na .

 

HUDEBNÍ WORKSHOP S UWEM KAA

Uwe Kaa je charismatický umělec s inteligentními texty a chytlavou melodií. Je to již 20 let, kdy spolu se svými přáteli v Pasově založil úplně první hip hopovou kapelu v Dolním Bavorsku. Je vlastně takovým průkopníkem na německy mluvící reggae-scéně. V současnosti dělá stále dobrou hudbu, vydává desky a pořádá nejrůznější turné. Nyní zavítá přímo do Českých Budějovic! Pro žáky z jednoho českobudějovického gymnázia je připraven dopolední hudební workshop, který povede sám Uwe Kaa. Ten žákům prostřednictvím tvůrčí dílny poodhalí tajemství skládání hudby a psaní textů a žáci budou mít možnost složit vlastní německou písničku.

 

KONCERT  UWEHO KAA S AUTOGRAMIÁDOU

Srdečně zveme žáky a žákyně základních a středních škol na koncert Uweho Kaa, který se uskuteční od 13.30 do 15.00 hod. v Café Klubu Slavie v Českých Budějovicích. Hip hop, skvělé melodie, elán a energie mladých… a němčina! A chybět nemůže ani závěrečná autogramiáda! Vstup zdarma. Pozor, kapacita prostor je omezena! Přihlášky pro školy prosíme na .

 

SETKÁNÍ U KULATÉHO STOLU

V rámci Dne s němčinou se spolu setkají ředitelé škol, zástupci města a kraje, jednotlivých organizací a iniciativ na podporu německého jazyka v Čechách a také zástupci místních německých či rakouských společností a podniků. Při společném obědě budou mít neopakovatelnou příležitost ke vzájemnému seznámení, výměně zkušeností a navázání spolupráce. Tématem setkání je důležitost němčiny v pracovní sféře právě v našem regionu. Toto setkání se uskuteční od 12.00 do 13.30 hod. v salónku U královské pečeti v Malém pivovaru v Českých Budějovicích.

 

PŘEDNÁŠKA

Studenty, ale i širokou veřejnost, zkrátka všechny zainteresované, kteří by se rádi dozvěděli více o tom, jak správně psát ve svém profesním životě německé texty, srdečně zveme na přednášku Profesionelle Texte im Beruf, kterou povede paní Dr. Brinkschulte, vedoucí Mezinárodního centra psaní na Univerzitě v Göttingenu. Tato přednáška proběhne 10. 5. 2017 od 17.30 do 19.00 hod. v prostorách Goethe centra JU. Vzhledem k omezené kapacitě se přihlašujte co nejdříve na .Aktuality

MEDIEN IM UNTERRICHT

MEDIEN IM UNTERRICHT

Für unsere DeutschlehrerInnen haben wir am 07.03. noch ein besonderes Seminarangebot. Mgr. Lucie Čechová, die als beste Deutschlehrerin in den Jahren 2014 und 2016 ausgezeichnet wurde, wird uns zum Thema „Medien im Deutschunterricht“ eine ideenreiche Weiterbildung anbieten.

číst více


ACHTUNG

Geänderte Öffnungszeiten
ab April:

Di: geschlossen
Mi: 10-12 und 13-18 Uhr
Do: 10-16 Uhr
Licence

gi-pruefungszentrum-grey-srgb.jpg

© 2016 GOETHE CENTRUM Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Všechna práva vyhrazena.