index.png

Kontakt

GOETHE CENTRUM JU
Krajinská 2
370 01 České Budějovice

Tel./Fax: +420 387 415 026
Mobil: +420 724 503 704

Email:


Naši partneři

    

  GOETHE-INSTITUTEXKURZE

Přidáno 17. 04. 2018

Exkurze pro učitele němčiny jako tip na školní výlet a pro všechny, kdo se zajímají...

U příležitosti 100. výročí úmrtí Gustava Klimta a v návaznosti na naši květnovou přednášku „Wiener Moderne“ srdečně zveme všechny učitelky a učitele němčiny na celodenní exkurzi k rakouskému jezeru Attersee. Právě tady pobýval v období 1900 až 1916 každé léto Gustav Klimt se svou celoživotní múzou,  módní návrhářkou Emilie Flöge a vytvořil zde většinu svých slavných krajinomaleb. Vztah tohoto secesního malíře k oblasti Attersee připomíná muzeum „Gustav Klimt Zentrum am Attersee“. Společně navštívíme místní multimediální výstavu, která dokumentuje jeho práci a život.

Centrum Gustava Klimta u Atterského jezera se nachází v obci Kammer-Schörfling, přímo u aleje zámku Kammer, kterou sám malíř rád maloval. Středisko je ideálním výchozím bodem pro výlet lodí z přístaviště nebo pro pěší procházku po hlavní části Klimtovy tematické stezky s informačními panely.

Zbude čas i na fakultativní výletní plavbu lodí a příjemnou procházku, lenošení a osvěžení na březích nádherně průzračného a zároveň největšího vnitrozemského jezera Rakouska.

Na zpáteční cestě si navíc uděláme zastávku v lázeňském městečku Bad Leonfelden, která jistě potěší všechny mlsné jazýčky. Společně zde totiž navštívíme místní tradiční pekárnu Kastner, která je vyhlášená především díky svým výtečným perníčkům. Během komentované prohlídky interaktivní expozice je dovoleno přivonět, ochutnávat, obdivovat. Kromě zážitků pro všechny smysly si s sebou domů odvezete i vlastnoručně ozdobené perníkové srdíčko.

Odjezd:        sobota 26. 5. 2018 v 7:15 hod. z Mariánského náměstí v ČBu
Příjezd:        do 19:30 hod. do Českých Budějovic

Nenechte si ujít tuto jedinečnou exkurzi.
Poplatek činí 600,- Kč, zahrnuje dopravu, cestovní připojištění, služby průvodce a návštěvu perníkárny Lebzeltarium v Bad Leonfelden.

Vstupné do Gustav Klimt Zentrum 7 €, příp. plavba lodí 13 € si hradí každý sám.

Zájemci se mohou registrovat prostřednictvím registračního formuláře,
uzávěrka přihlášek je 14. května 2018.

Foto zdroj: www.lebzeltarium.atAktuality

GOETHE-ZERTIFIKAT B2 V NOVÉM FORMÁTU

GOETHE-ZERTIFIKAT B2 V NOVÉM FORMÁTU

Goethe-Zertifikat B2 byl přepracován. Od 1.1.2019 je ve zkouškových centrech v České republice možné absolvovat již jen novou modulární zkoušku Goethe-Zertifikat B2.

číst více


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Knihovna GC se chystá k zimnímu spánku...

Upozorňujeme všechny naše čtenáře, že knihovna Goethe centra bude z provozních důvodů od 17.12.2018 do 02.01.2019 uzavřena! Děkujeme za pochopení.Licence

gi-pruefungszentrum-grey-srgb.jpg

© 2016 GOETHE CENTRUM Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Všechna práva vyhrazena.