index.png

Kontakt

GOETHE CENTRUM JU
Krajinská 2
370 01 České Budějovice

Přístup do Goethe centra JU je možný pouze z nám. Přemysla Otakara II, č. p. 14, případně z Hroznové ulice č. p. 11. Kanceláře a učebny Goethe centra JU se nacházejí ve dvoře zástavby.

Tel./Fax: +420 387 415 026
Mobil: +420 724 503 704

Email:


Naši partneři

    

  GOETHE-INSTITUTGALLI FESTIVAL 2017

Přidáno 14. 09. 2017

V říjnu k nám opět po roce zavítá Galli Theater z Mnichova a během dvou dnů nabídne jedinečná divadelní představení jak školám, tak i večer široké veřejnosti. Díky kladným ohlasům v loňském roce se i letos představení uskuteční na dvou místech – v Českých Budějovicích a v Prachaticích.

GALLI THEATER FESTIVAL 2017  PRACHATICE


PRO ŠKOLY

V pondělí 9. 10. 2017
zahájíme divadelní festival v sále Městského divadla v Prachaticích představeními, jež jsou určena žákům základních a středních škol. Od 9.00 hod. se můžete těšit na Vlka a sedm kůzlátek, od 11.00 hod. pak na Kocoura v botách. Ve všech případech se jedná o tzv. Mitmachtheater, kdy se z diváků stávají herci a spolupodílejí se na hře. Vstupné na žáka 50 Kč, pedagogický doprovod zdarma.

Na všechna představení se registrujte předem nejpozději do 29. 9. 2017. Na základě registrace pak od nás obdržíte závaznou přihlášku.

 

PRO VEŘEJNOST

Srdečně vás zveme na úžasnou divadelní komedii Ehekracher, která sbírá úspěchy po celém Německu. V Českých Budějovicích již tato hra byla představena v minulých letech a vzbudila velký zájem, proto jsme se rozhodli ji nabídnout nově i v Prachaticích, pomyslném centru Šumavy.

Seznámíme se se svérázným manželským párem Wilmou a Willym  Wutzovými, kteří nás vtáhnou do svého běžného večera u televize. Ten začíná jako obvykle, ale bude tak i pokračovat?

Nenechte si ujít tuto komedii plnou vtipných postřehů z života nás všech (představení je v němčině) a přijďte v pondělí 9. 10. 2017 od 18.00 hod. do Čajovny U Hrušky v Prachaticích.

Vstupenky v hodnotě 90 Kč budou k zakoupení přímo na místě. Rezervace vstupenek přes registrační formulář předem nutná!GALLI THEATER FESTIVAL 2017  ČESKÉ BUDĚJOVICE


PRO ŠKOLY

V Českých Budějovicích proběhnou školní představení následující den, tedy v úterý 10. 10. 2017 na Malé scéně Metropolu. Na žáky čeká od 9.00 hod. Ali Baba a 40 loupežníků a od 11.00 hod. Paní Zima. Opět se jedná o tzv. Mitmachtheater. Vstupné na žáka 50 Kč, pedagogický doprovod zdarma.

Na všechna představení se registrujte předem nejpozději do 29. 9. 2017. Na základě registrace pak od nás obdržíte závaznou přihlášku.


PRO VEŘEJNOST

S Galli Theater se ocitneme tentokráte Im Zwischenreich! Naše oblíbená dvojice si pro nás připravila takovou malou sondu do lidské duše. Z perspektivy jiného světa bude humorně nahlížet na lidské neřesti.

Atraktivní Fron zde narazí na Huberta, zaměstnance Úřadu pro reinkarnaci, který si ji pořádně vezme do parády. Fron se musí podrobit „Velké zkoušce“. Za svého života se oddávala všemožným požitkům, teď stojí před otázkou, zda vůbec našla a rozvíjela to skutečně podstatné. Je konfrontována s absurdními situacemi, musí zodpovědět zvláštní otázky, zažít různé pocity a ovládnout je. Uspěje Fron u své poslední zkoušky?

Přijďte s námi hledat odpověď v úterý 10. 10. 2017 od 18.00 hod. do Café Klubu Slavie v Českých Budějovicích. Zažijte grotesku „z jiného světa“ a nechte se strhnout hereckými výkony hlavních protagonistů!

Vstupenky v hodnotě 90 Kč si můžete zakoupit již nyní v Goethe centru JU. Kapacita sálu je omezena! Více informací na našem webu.

Aktuality

MEDIEN IM UNTERRICHT

MEDIEN IM UNTERRICHT

Für unsere DeutschlehrerInnen haben wir am 07.03. noch ein besonderes Seminarangebot. Mgr. Lucie Čechová, die als beste Deutschlehrerin in den Jahren 2014 und 2016 ausgezeichnet wurde, wird uns zum Thema „Medien im Deutschunterricht“ eine ideenreiche Weiterbildung anbieten.

číst více


ACHTUNG

Geänderte Öffnungszeiten
ab April:

Di: geschlossen
Mi: 10-12 und 13-18 Uhr
Do: 10-16 Uhr
Licence

gi-pruefungszentrum-grey-srgb.jpg

© 2016 GOETHE CENTRUM Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Všechna práva vyhrazena.