index.png

Kontakt

GOETHE CENTRUM JU
Krajinská 2
370 01 České Budějovice

Přístup do Goethe centra JU je možný pouze z nám. Přemysla Otakara II, č. p. 14, případně z Hroznové ulice č. p. 11. Kanceláře a učebny Goethe centra JU se nacházejí ve dvoře zástavby.

Tel./Fax: +420 387 415 026
Mobil: +420 724 503 704

Email:


Naši partneři

    

  GOETHE-INSTITUTGOETHE-ZERTIFIKAT B2 V NOVÉM FORMÁTU

Přidáno 15. 11. 2018

Goethe-Zertifikat B2 byl přepracován. Od 1.1.2019 je ve zkouškových centrech v České republice možné absolvovat již jen novou modulární zkoušku Goethe-Zertifikat B2.

Goethe-Zertifikat B2 je zkouška z němčiny pro mládež a pro dospělé. Skládá se z modulů Čtení, Poslech, Psaní a Mluvení (ústní zkouška ve dvojicích).

Čtení:
Přečtete si různé texty, např. příspěvky ve fóru, články z novin a časopisů, komentáře a předpisy, a dokážete porozumět hlavním informacím, důležitým detailům i stanoviskům, názorům a pravidlům.
Doba trvání: 65 minut

Poslech:
Poslechnete si interview, přednášky, rozhovory a výroky z každodenního života i z rádia a dokážete porozumět hlavním informacím a důležitým detailům.
Doba trvání: cca 40 minut

Psaní:
Formou příspěvku na fóru písemně vyjádříte a zdůvodníte svůj názor k aktuálnímu společenskému tématu. Kromě toho napíšete formální zprávu v profesním kontextu.
Doba trvání: 75 minut

Mluvení:
Přednesete krátký referát na dané téma a hovoříte o něm se svou kolegyní či kolegou u zkoušky. Kromě toho si v rámci diskuse vyměníte argumenty.
Doba trvání: 15 minut

Zkouška je po celém světě prováděna a hodnocena jednotně. K dosažení tohoto stupně je – s ohledem na předchozí znalosti a studijní předpoklady – nutné absolvovat 600 až 800 výukových jednotek po 45 minutách.

Cvičební materiály k přípravě na modulovou zkoušku Goethe-Zertifikat B2 a další informace naleznete zde.

Aktuality

Wir lauschen der Musik

Wir lauschen der Musik

Wir veranstalten ein Frühlingskonzert. Wir freuen uns auf Ihr kommen!

číst více


ACHTUNG

Geänderte Öffnungszeiten
ab April:

Di: geschlossen
Mi: 10-12 und 13-18 Uhr
Do: 10-16 Uhr
Licence

gi-pruefungszentrum-grey-srgb.jpg

© 2016 GOETHE CENTRUM Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Všechna práva vyhrazena.