index.png

Kontakt

GOETHE CENTRUM JU
Krajinská 2
370 01 České Budějovice

Přístup do Goethe centra JU je možný pouze z nám. Přemysla Otakara II, č. p. 14, případně z Hroznové ulice č. p. 11. Kanceláře a učebny Goethe centra JU se nacházejí ve dvoře zástavby.

Tel./Fax: +420 387 415 026
Mobil: +420 724 503 704

Email:


Naši partneři

    

  GOETHE-INSTITUTGRENZEN BEWEGEN

Přidáno 12. 04. 2017

Prezentace projektu Grenzen bewegen spojená s výstavou a slavnostní vernisáží - hned na třech místech v Českých Budějovicích.

ZDE PROSTĚ NEJSOU LIMITY!

Dokážeme překonat hranice, ať už ty na mapě či v nás? Na to se ptá projekt „Grenzen bewegen“ zaměřený na společné setkávání Čechů a Němců. V rámci tohoto projektu vznikla jedinečná výstava fotografií PŘEKONÁVÁNÍ HRANIC aneb Toulky po „ještě bližším východě“, již můžete zhlédnout díky Goethe centru JU za významné podpory statutárního města České Budějovice hned na třech místech zároveň! Od 2. května 2017 po celý měsíc bude její hlavní část k vidění v 2. patře Jihočeské vědecké knihovny v Lidické ulici v Českých Budějovicích.

Vernisáž výstavy s malým pohoštěním se uskuteční 2. 5. 2017 od 17.00 hod. a uvedou ji sami tvůrci výstavy pan Herbert Pöhnl a pan Edmund Stern. Úvodní slovo pronese pan Ing. Jiří Svoboda, primátor města České Budějovice.

Další autorské práce budou souběžně vystaveny v prostorách Goethe centra JU. Tato část výstavy bude navíc obohacena o nadčasové symbolické plastiky amatérského řezbáře pana Josefa Bicana.  Zde bude výstava zahájena rovněž 2. 5. 2017 od 18.30 hod. jejími autory. Ti v rámci prezentace představí svůj projekt a nabídnou prostor pro diskuzi. Možná vzájemně zjistíme, jak moc jsme si, Češi a Němci, vlastně podobní… Tato večerní akce bude doprovázena malou ochutnávkou piva.

Další část výstavy pak proběhne pod patronací Zemědělské fakulty JU v prostorách Menzy a budete ji moci rovněž navštívit po celý měsíc.

Čím je tato výstava tak jedinečná? Snímky pana Herberta Pöhnla a pana Edmunda Sterna zachycují osoby, které žijí nebo žily na hranicích a s hranicemi a které je překonaly, či dokonce pomyslně posunuly. Co mámě my, coby sousedé společného a v čem se naopak od sebe lišíme? Jak a čím se různí naše způsoby uvažování a životní situace? Každá fotografie ukrývá svůj vlastní příběh. Nechme se jimi pohnout… dojmout… nebo se jen na chvilku nad nimi zastavme a zamysleme…

Vzhledem k omezené kapacitě se k účasti na jednotlivých vernisážích registrujte nejpozději do 24. 4. 2017 na našich webových stránkách.Aktuality

Der Bücherwurm rückt näher

Der Bücherwurm rückt näher

Bald wird er wieder zu uns kommen, der Bücherwurm. Mittlerweile arbeiten die Schulen oder besser die Schüler selbst an der Vorbereitung.číst více


ACHTUNG

Geänderte Öffnungszeiten
ab April:

Di: geschlossen
Mi: 10-12 und 13-18 Uhr
Do: 10-16 Uhr
Licence

gi-pruefungszentrum-grey-srgb.jpg

© 2016 GOETHE CENTRUM Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Všechna práva vyhrazena.