index.png

Kontakt

GOETHE CENTRUM JU
Krajinská 2
370 01 České Budějovice

Přístup do Goethe centra JU je možný pouze z nám. Přemysla Otakara II, č. p. 14, případně z Hroznové ulice č. p. 11. Kanceláře a učebny Goethe centra JU se nacházejí ve dvoře zástavby.

Tel./Fax: +420 387 415 026
Mobil: +420 724 503 704

Email:


Naši partneři

    

  GOETHE-INSTITUTPRÁCE S NESOURODOU SKUPINOU

Přidáno 12. 10. 2018

Nakladatelství Hueber Verlag ve spolupráci s Goethe Centrem JU si Vás dovoluje pozvat na metodicko-didaktický seminář pro učitele německého jazyka všech typů škol.

Homogenní skupiny ve vyučování neexistují. Ani když sestavíte zdánlivě homogenní skupiny na základě rozřazovacích testů (vnější diferenciace), musíte počítat s individuálními rozdíly mezi studenty – týkají se učebních stylů, tempa, osobností a v neposlední řadě i úrovně dovedností. Ve škole i ve firemních kurzech často není možné rozdělit studenty podle úrovně, vyučující proto musí pracovat s heterogenními skupinami. K individuální podpoře každého z nich pak potřebuje bohatou paletu metod a cvičení (vnitřní diferenciace).

Pomocí praktických příkladů si na semináři ukážeme, jak můžete ruku v ruce s individuálním přístupem ke studentům na hodinách rozvíjet společnými aktivitami i sociální a kooperativní učení. Tajemství práce s nesourodou skupinou totiž spočívá v diferenciaci současně s integrací.

______________________________________________________________________________________

Seminář pod vedením lektorky paní Friderike Komárek se uskuteční v pondělí 26.11.2018 od 11:30 do 15:00 hod. v prostorách Goethe centra JU v Českých Budějovicích.

Za seminář se nevybírá žádný poplatek. Seminář je akreditován MŠMT.
Účastníci semináře obdrží drobné propagační dárky a certifikát.

V případě zájmu se přihlašujte prostřednictvím registračního formuláře na našich webových stránkách.

Kapacita již byla naplněna! Děkujeme za pochopení!

Aktuality

Nicht vergessen: Frühlingskonzert

Nicht vergessen: Frühlingskonzert

Wir freuen uns schon auf Mittwoch und hoffen Sie sind dabei! Unser Frühlingskonzert am 17.04. wird von einem tschischen Musiker und einer deutschen Musikerin gestaltet. Die Moderation der Veranstaltung von Kathrin Gandera-Schumann durchgeführt.

číst více


ACHTUNG

Geänderte Öffnungszeiten
ab April:

Di: geschlossen
Mi: 10-12 und 13-18 Uhr
Do: 10-16 Uhr
Licence

gi-pruefungszentrum-grey-srgb.jpg

© 2016 GOETHE CENTRUM Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Všechna práva vyhrazena.