POMATURITNÍ STUDIUM

Přidáno 19. 04. 2021

POMATURITNÍ STUDIUM

Od září startujeme 2. ročník naší zcela nové éry! Všem čerstvým maturantům nabízíme celoroční pomaturitní studium němčiny se statutem studenta.

Přejděte na web pomaturitního studia

Tento vzdělávací program byl úspěšně schválen MŠMT a mohou ho využít nejenom maturanti, ale i ti, jež se chtějí v němčině zdokonalit a rozproudit své konverzační dovednosti. Za rok se v němčině posunete o hodný kus dál. Chceme nabídnout všem zájemcům o německý jazyk nejenom naše mimořádné prostředí, ale i jedinečné možnosti, jako je aktivní účast na přednáškách, autorských čteních či koncertech a výjezdech či exkurzích do spolupracujících kulturních a vzdělávacích institucí.

Naším cílem je přivést zájemce, kteří již mají základy němčiny ze středních škol, na ideální jazykovou úroveň B1. Tato by měla být jejich odrazovým můstkem pro další kariérní růst či studium na VŠ. Přímo v Goethe centru JU pak mohou studenti skládat mezinárodně uznávané zkoušky z německého jazyka Goethe-Zertifikat B1, jež již dnes často na středních školách nahrazují maturitní zkoušku, navíc jsou uznatelné po celém světě. To je skutečným bonusem našeho programu.

Proč v Goethe centru JU? Proč ne...

  • Jednoleté denní pomaturitní studium má všechny náležitosti řádného denního studia a je zařazeno do vyhlášky MŠMT ČR. Je určeno nejen maturantům.
  • Intenzivní výuka němčiny, 4 vyučovací jednotky denně po celý týden, po celý školní rok od září do června v Českých Budějovicích. Maximálně 14 studentů ve třídě. Ti, kdo složili svou první maturitní zkoušku v roce 2021, mají nadále statut studenta a veškeré na ně navazující sociální výhody.
  • V průběhu studia budou všichni studenti cíleně připravováni na celosvětově uznávané zkoušky z německého jazyka Goethe-Zertifikat B1. Složení této zkoušky však není podmínkou pro zdárné ukončení studia. Pravidelný rozvoj všech čtyř jazykových dovedností.
  • Jsme licenčním zkouškovým centrem mnichovského Goethe-Institutu a zkoušky je možno absolvovat přímo u nás ve zvláštním vypsaném termínu za interní ceny. Výsledky včetně vysvědčení pak jednotliví kandidáti získají během jednoho týdne od absolvování zkoušky.
  • Výuku vedou kvalifikovaní lektoři s bohatou praxí a zkušenostmi v mezinárodním prostředí.
  • První učebnice v kurzu zdarma. Na ostatní poskytujeme slevy.
  • Studium je ukončeno výstupním testem, podmínkou je rovněž dosažení požadované procentuální účasti. Studenti získají osvědčení o absolvování jednoletého pomaturitního studia v úrovni B1 dle Společného evropského referenčního rámce pro cizí jazyky.
  • Učebny Goethe centra jsou moderní a plně vybaveny audiovizuální technikou, bezdrátovým internetovým připojením. Výuka němčiny je založena na koncepci Goethe-Institutu a využívá veškeré osvědčené prvky situační metodiky na principu řízené konverzace.
  • Studenti mají k dispozici potřebné zázemí, studovnu a bohatě vybavenou knihovnu Goethe centra JU zcela zdarma.

 

Cena jednoletého pomaturitního studia německého jazyka s akreditací MŠMT činí 29.900,- Kč.

V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte prostřednictvím registračního formuláře na našich webových stránkách nebo pošlete mail či rovnou zavolejte. Jsme Vám rádi k dispozici.Deutsch bei Goethe macht Spaß!