WESTEN

Přidáno 22. 01. 2019

WESTEN

V rámci ohlédnutí se za rokem 1989, kdy před 30 lety došlo k významným politickým změnám a kdy započala pomyslná nová éra bytí, Vás srdečně zveme na náš v novém roce 2019 první společný filmový večer. Tentokráte nabízíme německý film „Westen“, natočený v roce 2013.  

Dva kufry a plyšová hračka – to je všechno, co si Nelly a její syn Alexej mohou vzít s sebou do začátku nového života na Západě. Je léto koncem sedmdesátých let a Nellyn přítel je již tři roky po smrti. Od té doby, co se zabil při autonehodě, chce Nelly opustit NDR a nechat zde i vzpomínky a svůj smutek. Chce začít znovu a má pocit, že na druhé straně Berlínské zdi to půjde snáze. Ale „tam venku" nikoho nezná – jediné kontaktní místo je tak pro ni stísněný nouzový tábor v západním Berlíně. Zde se setkávají nejrůznější uprchlíci, ale zároveň je to místo, kde působí západní tajné služby. A jejich zájem o Nelly a její minulost naplno zjitří rány, které chtěla na Západě léčit. Nelly se musí rozhodnout, kolik prostoru své vlastní minulosti dá – tak, aby nezničila svou budoucnost. Film byl oceněný mimo jiné v rámci Německé filmové ceny.

Projekce se uskuteční ve středu 20. února 2019 od 18.15 hod. v Goethe centru JU. Film bude promítán v originálním německém znění s německými podtitulky.
Vstup zdarma. Z důvodu omezené kapacity je však nutné přihlásit se předem prostřednictvím registračního formuláře na našich webových stránkách.

Uzávěrka přihlášek je 13. 2. 2019. Těšíme se na Vás!